6. - 16. 11. 2018 Exotická Srí Lanka: Iyengar Yoga Intensive

Tropický ostrov Srí Lanka leží v Indickém oceánu a svým tvarem připomíná slzu ukápnutou z indického subkontinentu. Srdce každého si musí získat svou přírodní krásou a rozmanitostí i kulturním bohatstvím. Na malé rozloze tu najdeme dlouhé pláže pokryté zlatým pískem, tropický prales, velkolepé hory s čajovými plantážemi a vodopády, divoké řeky či suché písčité oblasti. Dovolenou  strávíme v resortu Weligama Bay, který se nachází v jižní části ostrova uprostřed zátoky stejného jména. Na mapě ho naleznete mezi přímořskými městy Gaelle and Matara cca 143 km vzdálených od hlavního města Colombo.

  

 

Datum

6. - 16. 11. 2018 (sobota - úterý)

 

Místo

Weligama Bay Resort

Weligama Bay Resort (www.weligamabayresort.com) leží v jižní části ostrova, uprostřed stejnojmenného zálivu. Hotel se nachází v krásné tropické zahradě přímo na pláži, má pouhých 24 pokojů, což působí velmi rodinnou a útulnou atmosférou.

Součástí hotelu je spa, bazén s vířivkou, a příjemná restaurace s barem na pláži a výtečnou kuchyní, kde Vám na přání udělají jakékoli jídlo, pokud si nevyberete z rozsáhlého jídelníčku.

LETENKY (KLIENT SI ZAJISTÍ SÁM)

Ideální letecké spojení na Srí Lanku (letiště Bandaranaike Colombo) z Prahy se společností Emirates s jedním přestupem v Dubaji – aktuálně cca 13.870 Kč později až 17.000 Kč (odlet 6.11. 15:15 - Colombo 7.11. 8:25 | návrat 16.11. 02:55 - Praha 12:40). 

Visa

Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization). Požadavky:

Všichni držitelé odsouhlasené ETA registrace se po příletu musí prokázat:

 

Cena

Pokoj pro 2 osoby se snídání
• Superior (1. patro, 40 m2): 147 USD | den
• Junior Ensuite ( 2. patro, 77 m2): 165 USD | den
• Zahradní vilka: 175 USD | den

Jógový program
• Ranní praxe 90 min
• Večerní praxe 90 min
• 6 dní = 6.900 Kč (3 dny cvičení, 1 den volno, 3 dny cvičení)
• 1 den = 1.500 Kč

Transfer
• Z letiště do hotelu a z hotelu na letiště je organizováno microbusem pro max. 5 lidí a zavazadla
• 230 USD | 46 USD na osobu

Instruktor

Helena Kubrychtová Bártová

Očkování

Pro cestování po ostrově Srí Lanka není potřeba žádné speciální očkování. Je na zvážení každého cestovatele, jaká očkování před cestou případně podstoupí. Očkování proti žloutence typu A při cestě na Srí Lanku je možné, nikoliv však nezbytné. Zdravotní péče je zde různorodá. V případě, že skutečně onemocníte nebo si přivodíte úraz, můžete se nechat ošetřit v jedné z velmi dobrých soukromých klinik v Colombu, nebo využít lékařské péče v některé z nemocnic (např. v Colombo General, Durdans Hospital, Nawaloka Hospital či Red Cross Society ambulance). Hotel Weligama Bay Resort zajistí případné zdravotnické ošetření.

Doporučujeme si vzít s sebou osobní léky + základní léky na bolest (brufen), teplotu, spáleniny od sluníčka, oční/ušní kapky, štípance od komárů.

Výlety

V přilehlých oblastech můžete navštívit hadí nebo želví farmy, objevit čajové nebo skořicové plantáže nebo se procházet zahradami plných koření.  Město Galle je chráněné UNESCEM. V budhistických chrámech  můžete objevit historii a denní život místních lidí.

Weligama je skvělý startovací bod, ze kterého se můžete vydat do pralesa Sinharaja nebo na safari do Yala nebo Uda Walave national parks. Pro více informací navštivte www.weligamabayresort.com

Doporučení

Kvůli vysoké vlhkosti doporučujeme lehké oblečení a pokrývku hlavy
Repelent proti hmyzu
Formální oblečení není v resortu potřeba
Boty do moře nejsou potřeba díky písečným plážím

Rezervace a informace v Iyengar Yoga Institutu Praha nebo emailem na info@yogajoga.cz, tel. 777 237 982.
Možnosti platby: hotovost. Záloha ve výši 50% v okamžiku přihlášení, doplatek do 29.6.2018. Ubytování a transfer zajišťuje Weligama Bay Resort.Tato rezervace je závazná a platba nevratná. Změny vyhrazeny.