Certifikovaní lektoři Iyengar jógy

Registrovaný učitel Iyengar jógy

Certifikační známka registrovaného učitele Iyengar jógy

Certifikační známka je logo, které znázorňuje B.K.S. Iyengara v pozici Natarajasana. Bylo jeho přáním, aby certifikační značku používali všichni certifikovaní učitelé po celém světě jako mezinárodní symbol nejvyšších standardů školení a neustálého vzdělávání v Iyengar józe.

Všichni certifikovaní učitelé Iyengar jógy v Iyengar Yoga Institutu Praha jsou členy České asociace Iyengar jógy a pravidelně rozšiřují své jógové vzdělání.

 

Certifikovaní lektoři Iyengar jógy:


 

Helena Kubrychtová Bártová

Certifikáty: Iyengar Yoga Teacher 
Introductory I&II,
Intermediate Junior I&II&III,
Senior Intermediate I

Jediná instruktorka v České republice s certifikací Senior Intermediate I.

Lekce: CZ/EN
Kdy:
každý pracovní den dle aktuálního rozvrhu

Cesta, na kterou jsem jednou řízením osudu vstoupila a záhy pochopila, že jdu správně. Ásánová & pránajámá praxe je jen začátek a zároveň dobrý nástroj k uvědomění si a pochopení sama sebe a podstaty toho, proč jsme tady. Iyengar Yoga je systém, který vyvinul génius a skvělý učitel, náš Guruji B.K.S Iyengar, kterému já a my všichni jeho žáci vděčíme za pochopení těch nejemnějších vztahů a detailů v jeho učení i za možnost se dále rozvíjet...chci být jednou z těch, kteří předávají jeho čisté učení těm dalším.


 

Bhavna Rani

Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Classes: EN - lekce jen v angličtině
When: Friday 16:30 - 17:30 


I used to think that practice of yoga makes the body strong and flexible but since I am in Iyengar yoga system it made my thoughts towards yoga very different. Iyengar yoga in every pose is actually Mediation in action .it is journey of discovery within you. Self realization, which is the ultimate aim of yoga. I personally feel with the practice of yoga makes one very focused and calm. It creates a invisible kind of aura around you that you are ready to face any challenge in life. Thanks to B.K.S Iyengar who brought the yoga with Props that everybody can get precise alignment while they are in pose by using the props.

 Lena Krenke

Lena Krenke
Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Lekce: RU - pouze v ruštině
Kdy:
PO 18:30 - 19:30
ST 9:30 - 10:30
PÁ 19:00 - 20:30


Начала заниматься йогой в 2007 году, йогой Айенгара в 2008. Метод Айенгара однозначно покорил меня своей доступностью и мудростью. Для меня йога - это источник решения многочисленных проблем со здоровьем, радость движения, сосредоточение ума и снятие напряжения. Занятия предназначены как для начинающих практиков, так и для людей уже знакомых с йогой.

Marie Benešovská 

Marie Benešovská
Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Lekce: CZ
Kdy:
Středa 19:00 - 20:00
Čtvrtek 10:00 - 11:00 & 12:00 - 13:00


Vyzkoušela jsem mnoho stylů jógy, ale až Iyengar yoga mne skutečně oslovila a již několik let mne provází životem. Klade důraz na detail, preciznost při stavění pozice, koncentraci.. Krok za krokem rozvíjím a stabilizuji svou mysl, tělo i ducha. Učím se pokoře. Výše uvedené zde uvádím ne jako ohrané „jóga klišé“, ale činím tak na základě vlastní praxe a zkušeností:) Pojďte si to vyzkoušet taky!

 Marie Fryčová Marie Fryčová
Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II

Lekce: CZ/EN
Kdy: Středa 19:00 - 20:00 & 20:00 - 21:00


In 2007, I was driven to yoga through my longing for thin and healthy body and a need to calm down. My first teacher was a book. I proceed according to the directions, I enjoyed the asana sequencing and everything seemed to be easy and clear. Apart from the breathing excercise. Therefore I decided to find someone who will show me how to do it. I found Helena KB. Step by step, yoga has become an integral part of my life. The thorough Iyengar yoga system has attracted so much so that I have started the Iyengar yoga teacher training course in 2012 and a year after I have begun to teach classes. And yes, I feel thinner and calmer :-)

Markéta Průšová

Markéta Průšová
Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Lekce: CZ/EN
Kdy: Úterý 19:15 - 20:30

Iyengar joga je perfektním doplňkem k mé fyzioterapeutické praxi. Dává mi možnost udržovat se v rovnováze, poznávat sebe a pak lépe porozumět i druhým. Je výjimečná svou propracovaností do drobných detailů, důrazem na přesnost provedení a možností použití speciálních pomůcek, které umožní správně v ásanách pracovat i lidem s určitým omezením. Vede k uvědomění si vlastního těla, což je základní předpoklad k jakékoliv práci s ním. Proto jsem se rozhodla Iyengar jogu studovat a postupně i vyučovat, abych toto mohla nabídnout svým pacientům a především ostatním, aby se pacienty nestali.

Martina Slavíková

Martina Slavíková
Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II 


Lekce: CZ
Kdy: Pondělí 19:00 - 20:00

Fyzické účinky Iyengar yogy pocítilo mé tělo hned po první lekci - druhý den mě bolely svaly, o jejichž existenci jsem do té doby neměla ani ponětí. Cvičením jsem postupně získala mnohem větší sílu, pružnost a kontrolu nad vlastním tělem. Časem jsem zjistila, že Iyengar yoga pozitivně ovlivňuje nejen mou fyzickou kondici, ale i mysl. Mám díky ní více energie, pomáhá mi krotit emoce a najít tolik potřebnou rovnováhu. Iyengar yoga mě také naučila disciplíně, pokoře a trpělivosti - je to totiž nikdy nekončící cesta posouvání vlastních limitů. Velmi ráda se podělím o zkušenosti, které jsem dosud získala, a potěší mě, když kus naší jógové cesty absolvujeme společně.

Natalia Kursikova 

Natalie Kursikova
Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Lekce: CZ/RU
Kdy:
Pondělí 10:30 - 12:00
Pátek 10:00 - 11:30

Мое знакомство с йогой по методу Айенгара произошло благодаря мужу. Он записала меня на ознакомительный класс.

Первые впечатления были решающими. Я была абсолютно уверена, что йога – это то, что мне нужно. Благодаря регулярной практике очень скоро я почувствовался прилив сил, перестала болеть спина, и снизилась частота  мигреней, Я считаю, что начинать заниматься йогой надо именно с метода Айенгара. Во-первых, она дает базу - знание о точном построении асан. Во-вторых, благодаря использованию вспомагательных материалов, этот метод доступен всем желающим. В-третьих, эта практика приносит ясность ума, снимает эмоциональное напряжение, повышает концентрацию.

А еще для меня йога – это путь бесконечного самосовершенствования.

это практика длинною в жизнь.
 Radim Dušek  

Radim Dušek

Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Lekce: CZ/EN
Kdy:
Středa 17:00 - 18:00 & 18:00 - 19:00 & 19:00 - 20:00
Čtvrtek 17:00 - 18:00 & 18:00 - 19:00

Jóga: dar a cesta na celý život, sebekázeň, trpělivost Iyengar
Iyengar jóga: řád, provéřený systěm, výsledky
Učení: výzva, adrenalin, sdílená zkušenost, sebepoznání
Radim:
praxe od 08/2009, TTC 2012-2014, samostatné lekce od 01/2013
   
 Veronika Zdeňková

Veronika Zdeňková

Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II

Lekce: CZ/EN
Kdy:
Úterý 10:00 - 11:00 & 16:30 - 17:30 & 17:30 - 18:30 & 18:30 - 19:00 & 19:00 - 20:00
Středa 7:00 - 8:00  & 16:30 - 17:30

K józe jsem nalezla cestu během jednoho stresového období v práci a vždy za to budu vděčná. Prostřednictvím zkušené, lidsky  vřelé učitelky-průvodkyně Iyengar jógy jsem objevila nástroj, který mi umožňuje bezpečně zlepšovat sebe sama na fyzické i duševní úrovni. Díky pravidelnému cvičení náročných ásán (a to mohou být i ty zdánlivě jednoduché) se po dnech, někdy týdnech, měsících či letech pomalu posouvám nejen v poznání sebe sama, ale posouvám i své zdánlivé limity dál. Někdy je to nesmírně vzrušující, někdy frustrující a někdy vyrovnané. Na každý pád se nechávám procesem unášet, ať mě zavede tam, kam má. Na lekcích se snažím s pokorou zažehnout radost z objevování vlastního těla a mysli prostřednictvím fyzického cvičení ásán i v ostatních.

Lektoři ve výcviku Iyengar jógy (s certifikátem z jiného stylu jógy):

 

Josef Rabara

Lekce: SK/EN
Kdy:
Čtvrtek 17:30-18:30
Pátek 7-8, 18-19h


Lekcie yogy vediem od roku 2009, som certifikovaný lektor Hatha yogy, v súčasnosti som v teacher trainingu Iyengar Introductory I. Vo svojej jógovej praxi som vyzkúšal mnoho štýlov, od vinyasy flow, cez ashtangu, či hathu, aby som sa nakoniec nadchnul pre Iyengar yogu, ktorá ma fascinuje svojou precíznosťou, pomohla mi pochopiť jednotlivé ásany, z ktorých som mnohé do tej doby robil len automaticky a neuvedomoval som si ich pravú podstatu. Na lekciách sa snažím smysluplnými sekvenciami naštartovať v ľuďoch záujem o svoje telo, o to ako funguje či ako mu pomôcť s prípadnými zdravotnými problémami.

 

Yana Fisher

Lekce: CZ
Kdy: Neděle 16:30-17:30; 17:30-19:00

Yogu jsem měla v rodině. Když mi bylo 14, brácha mi ukázal pár pranayam a asan a tím to všechno začalo. Cvičila jsem ashtangu, vinjasu. Prošla jsem trenerským kurzem Universal yogi. Studovala jsem základy meditace. Učila jsem se u Madavana (v Tamil Nadu, v Indii) v tradici Sivananda yogi (shatkarmy, asany, pranajamy). Pak jsem přišla na hodinu k Heleně. V tu chvíli jsem pochopila, že už nemusím hledat dál. Přesně to potřebuji! Preciznost a znalost do hloubky. Prošla jsem prvním ročníkem Teacher trainingu - Iyengar Introductory 1 a těším se na pokračování. Yoga pro mě je příležitost najít uvnitř sebe to, co se často snažíme najít venku: lásku, klid, mír a opravdové štěstí.

 

Zuzana Skálová

Lekce: CZ/EN
Kdy:

Pondělí 12:00-13:00 & 16:30-17:30 & 17:30-18:30
Středa 12:00-13:00


S jógou jsem se setkala již na taneční konzervatoři, kam mě přivedla láska k pohybu. Byla jedním z mých oblíbených "předmětů", protože jsem si vždy u ní tak nějak vyčistila hlavu. Po konzervatoři jsem musela znovu objevit sama sebe a to se mi povedlo v józe. Když jsem se poprvé setkala s iyengar yogou, byla to láska na první pohled. Vždy jsem si přála pomoci lidem objevit krásu volnosti pohybu, ale nedostávalo se mi odpovědí na otázky: jak?. S Iyengarem odpovědi přicházejí, a s nimi další otázky. A to je to co mě na tom baví. Hloubka, preciznost, nacházení, okouzlení, láska k tělu a k životu

Lektoři ve výcviku Iyengar jógy (zatím bez certifikace):

 Jitka Conová

Jitka Conová


Lekce: CZ
Kdy: Pátek 9:00 - 10:00


Vždycky jsem si myslela, že jóga je pouze o protahování a posilování svalu. Díky Iyengar józe jsem pochopila, že je to velmi propracovany systém, včetne sebepoznání, sebekázne, vytrvalosti a zároven dar a cesta na cely život. Čím víc se Iyengar józe učím, tím krásnejší mi život prijde.

Klára Doubková 

Klára Doubková


Lekce: CZ
Kdy: Pátek 8:00 - 9:00


Touha po vědění, harmonii a smysl pro detail jsou nedílnou součástí mého života. Díky józe, jakožto vědě, mám možnost objevovat cestu, jak přispět k harmonii těla a mysli, a to v nejhlubším detailu. Děkuji všem, diky nimž jsem poznala krásu jógy -především mé babičce, která mě v dětství k józe přivedla a Heleně K.B. díky které jsem poznala iyengar jógu a vše čím nás může obohatit...namaste

 Magda Špačková

Magda Špačková


Lekce: CZ
Kdy: Čtvrtek 7:00 - 8:00


K józe jsem se dostala před pár lety velmi nenápadně, nečekaně, „náhodou“ a tuším, že už to bude na celý život. Je to fascinace objevování sebe sama, vnímání detailů, které někdy dokáží posunout o „míle“ dál, a přesto nikdy ne na konec. Systém Iyengar jogy dává jednoduše tělu a mysli smysl, a je to fantazie.

Martina Tomková 

Martina Tomková


Lekce: CZ
Kdy: Čtvrtek 16:30 - 17:30


S jógou jsem se potkala náhodně a stala se z ní láska, zdá se, na celý život. Iyengar jóga se svým zaměřením na detail a přesnost mi umožňuje hlouběji vnímat nastavení těla, pronikat do zákoutí mé mysli a posouvat obojí po nekonečné a ne vždy přímé cestě dále. Díky józe jsem pochopila, že i samotná cesta může být cíl.

Petra Janoušková 

Petra Janoušková


Lekce: CZ
Kdy: Úterý 11:00 - 12:00


Naše mysl, chtění, cit a charakter formují náš postoj, držení, sílu a půvab pohybu našich těl. Prožití, že to jde i obráceně, že kultivací těla cvičením jogy podle Iyengara formuji svou osobnost, pro mne bylo zásadní. Je tolik stupňů volnosti našich myslí i našich těl! Tak jak ladím svůj světonázor a pevné body ve svém žití, našla jsem i oporu pro své tělo. A ono se to protlo. Namaste.

Certifikovaná lektorka Gravid jógy:

 Vendula Hávová

Vendula Hávová 


Lekce: CZ
Kdy:

Úterý 16:00 - 17:00

Středa 11:00 - 12:00

Certifikovaná lektorka Dětské jógy:

Lucie Tylšarová 

Lucie Tylšarová

Lekce: CZ
Kdy: Čtvrtek 16:30 - 17:30

Iyengar józe se věnuji pravidelně a tento druh jógy jsem si zamilovala. Mým snem je věnovat se dětem, a tak jsem si při první příležitosti udělala kurz dětské jógy. Hodiny jsou vedené formou příběhu a her, do kterých lektor zapojuje jednotlivé asány. Děti se mohou těšit na cesty kolem světa, na procházky v lese a nebo na pohodu u moře. Těším se vás...