Certifikovaní lektoři Iyengar jógy

Registrovaný učitel Iyengar jógy

Certifikační známka registrovaného učitele Iyengar jógy

Certifikační známka je logo, které znázorňuje B.K.S. Iyengara v pozici Natarajasana. Bylo jeho přáním, aby certifikační značku používali všichni certifikovaní učitelé po celém světě jako mezinárodní symbol nejvyšších standardů školení a neustálého vzdělávání v Iyengar józe.

Všichni certifikovaní učitelé Iyengar jógy v Iyengar Yoga Institutu Praha jsou členy České asociace Iyengar jógy a pravidelně rozšiřují své jógové vzdělání.

 

Certifikovaní lektoři Iyengar jógy:


 

Helena Kubrychtová Bártová

Certifikáty: Iyengar Yoga Teacher 
Introductory I&II,
Intermediate Junior I&II&III,
Senior Intermediate I&II

Jediná instruktorka v České republice s certifikací Senior Intermediate II.

Lekce: CZ/EN

Jóga pro mě znamená cestu, na kterou jsem jednou řízením osudu vstoupila a záhy pochopila, že jdu správně. Ásánová & pránajámá praxe je jen začátek a zároveň dobrý nástroj k uvědomění si a pochopení sama sebe a podstaty toho, proč jsme tady. Iyengar Yoga je systém, který vyvinul génius a skvělý učitel, náš Guruji B.K.S Iyengar, kterému já a my všichni jeho žáci vděčíme za pochopení těch nejemnějších vztahů a detailů v jeho učení i za možnost se dále rozvíjet...chci být jednou z těch, kteří předávají jeho čisté učení těm dalším.


 

Apolena Tůmová

Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Lekce: CZ/EN

Jóga je pro mě koncentrací (nejen) v pohybu a spojení se tak se sebou samotnou. Stejně jako běh lesem nebo surf v oceánu. Soustředění je přirozené a nenásilné. Nic jiného než přítomnost a člověk se sám stane přítomným okamžikem. Proto se mým chrámem a kostelem stala příroda a nástrojem ke zklidnění mysli mé tělo. Mantrou pak můj dech. Jóga činí život snazším a protože se náročné životní situace  cyklicky opakují, tak díky určitému duševnímu a emočnímu posunu se pak snáze hledá lehkost bytí.


 

Bhavna Rani

Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Classes: EN/CZ - lekce především v angličtině, částečně v CZ


I used to think that practice of yoga makes the body strong and flexible but since I am in Iyengar yoga system it made my thoughts towards yoga very different. Iyengar yoga in every pose is actually Mediation in action .it is journey of discovery within you. Self realization, which is the ultimate aim of yoga. I personally feel with the practice of yoga makes one very focused and calm. It creates a invisible kind of aura around you that you are ready to face any challenge in life. Thanks to B.K.S Iyengar who brought the yoga with Props that everybody can get precise alignment while they are in pose by using the props.

Klára Doubková 

Klára Doubková

Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Lekce: CZ


Touha po vědění, harmonii a smysl pro detail jsou nedílnou součástí mého života. Díky józe, jakožto vědě, mám možnost objevovat cestu, jak přispět k harmonii těla a mysli, a to v nejhlubším detailu. Děkuji všem, diky nimž jsem poznala krásu jógy -především mé babičce, která mě v dětství k józe přivedla a Heleně K.B. díky které jsem poznala iyengar jógu a vše čím nás může obohatit...namaste

 Lena Krenke

Lena Krenke
Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Lekce: RU - pouze v ruštině


Начала заниматься йогой в 2007 году, йогой Айенгара в 2008. Метод Айенгара однозначно покорил меня своей доступностью и мудростью. Для меня йога - это источник решения многочисленных проблем со здоровьем, радость движения, сосредоточение ума и снятие напряжения. Занятия предназначены как для начинающих практиков, так и для людей уже знакомых с йогой.

 Magda Špačková

Magdalena Špačková


Lekce: CZ


K józe jsem se dostala před pár lety velmi nenápadně, nečekaně, „náhodou“ a tuším, že už to bude na celý život. Je to fascinace objevování sebe sama, vnímání detailů, které někdy dokáží posunout o „míle“ dál, a přesto nikdy ne na konec. Systém Iyengar jogy dává jednoduše tělu a mysli smysl, a je to fantazie.

Marie Benešovská 

Marie Benešovská
Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Lekce: CZ

Vyzkoušela jsem mnoho stylů jógy, ale až Iyengar yoga mne skutečně oslovila a již několik let mne provází životem. Klade důraz na detail, preciznost při stavění pozice, koncentraci.. Krok za krokem rozvíjím a stabilizuji svou mysl, tělo i ducha. Učím se pokoře. Výše uvedené zde uvádím ne jako ohrané „jóga klišé“, ale činím tak na základě vlastní praxe a zkušeností:) Pojďte si to vyzkoušet taky!

 Marie Frycova Iyengar Yoga Teacher Iyengar Yoga Institute Prague Marie Fryčová
Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II

Lekce: CZ/EN

K józe mě v roce 2007 přivedla touha po štíhlém zdravém těle a potřeba zklidnit se. Mým prvním učitelem byla kniha. Postupovala jsem přesně podle návodu, provádění sekvence ásán mě bavilo a vše se zdálo být jasné a jednoduché. Tedy až na dýchání. Rozhodla jsem se proto najít někoho, kdo mi ukáže jak mám dýchat a našla Helenu KB. Jóga se postupně stávala nedílnou součástí mého života. Propracovaný systém Iyengar jógy mě zaujal natolik, že jsem v roce 2012 nastoupila do kurzu pro učitele a o rok později začala vést lekce. A ano, cítím se štíhlejší a klidnější :-)

Markéta Průšová

Markéta Průšová
Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Lekce: CZ/EN

Iyengar joga je perfektním doplňkem k mé fyzioterapeutické praxi. Dává mi možnost udržovat se v rovnováze, poznávat sebe a pak lépe porozumět i druhým. Je výjimečná svou propracovaností do drobných detailů, důrazem na přesnost provedení a možností použití speciálních pomůcek, které umožní správně v ásanách pracovat i lidem s určitým omezením. Vede k uvědomění si vlastního těla, což je základní předpoklad k jakékoliv práci s ním. Proto jsem se rozhodla Iyengar jogu studovat a postupně i vyučovat, abych toto mohla nabídnout svým pacientům a především ostatním, aby se pacienty nestali.

Martina Slavíková

Martina Slavíková
Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II 


Lekce: CZ

Fyzické účinky Iyengar yogy pocítilo mé tělo hned po první lekci - druhý den mě bolely svaly, o jejichž existenci jsem do té doby neměla ani ponětí. Cvičením jsem postupně získala mnohem větší sílu, pružnost a kontrolu nad vlastním tělem. Časem jsem zjistila, že Iyengar yoga pozitivně ovlivňuje nejen mou fyzickou kondici, ale i mysl. Mám díky ní více energie, pomáhá mi krotit emoce a najít tolik potřebnou rovnováhu. Iyengar yoga mě také naučila disciplíně, pokoře a trpělivosti - je to totiž nikdy nekončící cesta posouvání vlastních limitů. Velmi ráda se podělím o zkušenosti, které jsem dosud získala, a potěší mě, když kus naší jógové cesty absolvujeme společně.

Natalia Kursikova 

Natalie Kursikova
Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Lekce: CZ/RU

Мое знакомство с йогой по методу Айенгара произошло благодаря мужу. Он записала меня на ознакомительный класс.

Первые впечатления были решающими. Я была абсолютно уверена, что йога – это то, что мне нужно. Благодаря регулярной практике очень скоро я почувствовался прилив сил, перестала болеть спина, и снизилась частота  мигреней, Я считаю, что начинать заниматься йогой надо именно с метода Айенгара. Во-первых, она дает базу - знание о точном построении асан. Во-вторых, благодаря использованию вспомагательных материалов, этот метод доступен всем желающим. В-третьих, эта практика приносит ясность ума, снимает эмоциональное напряжение, повышает концентрацию.

А еще для меня йога – это путь бесконечного самосовершенствования.

это практика длинною в жизнь.
Petra Janoušková 

Petra Janoušková

Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Lekce: CZ


Naše mysl, chtění, cit a charakter formují náš postoj, držení, sílu a půvab pohybu našich těl. Prožití, že to jde i obráceně, že kultivací těla cvičením jogy podle Iyengara formuji svou osobnost, pro mne bylo zásadní. Je tolik stupňů volnosti našich myslí i našich těl! Tak jak ladím svůj světonázor a pevné body ve svém žití, našla jsem i oporu pro své tělo. A ono se to protlo. Namaste.

 Radim Dušek  

Radim Dušek

Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II


Lekce: CZ/EN

Jóga: dar a cesta na celý život, sebekázeň, trpělivost Iyengar
Iyengar jóga: řád, provéřený systěm, výsledky
Učení: výzva, adrenalin, sdílená zkušenost, sebepoznání
Radim:
praxe od 08/2009, TTC 2012-2014, samostatné lekce od 01/2013
 

Yana Fisher

Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II

Lekce: CZ

Yogu jsem měla v rodině. Když mi bylo 14, brácha mi ukázal pár pranayam a asan a tím to všechno začalo. Cvičila jsem ashtangu, vinjasu. Prošla jsem trenerským kurzem Universal yogi. Studovala jsem základy meditace. Učila jsem se u Madavana (v Tamil Nadu, v Indii) v tradici Sivananda yogi (shatkarmy, asany, pranajamy). Pak jsem přišla na hodinu k Heleně. V tu chvíli jsem pochopila, že už nemusím hledat dál. Přesně to potřebuji! Preciznost a znalost do hloubky. Prošla jsem prvním ročníkem Teacher trainingu - Iyengar Introductory 1 a těším se na pokračování. Yoga pro mě je příležitost najít uvnitř sebe to, co se často snažíme najít venku: lásku, klid, mír a opravdové štěstí.

 

Zuzana Bohatová

Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II

Lekce: CZ/EN


S jógou jsem se setkala již na taneční konzervatoři, kam mě přivedla láska k pohybu. Byla jedním z mých oblíbených "předmětů", protože jsem si vždy u ní tak nějak vyčistila hlavu. Po konzervatoři jsem musela znovu objevit sama sebe a to se mi povedlo v józe. Když jsem se poprvé setkala s iyengar yogou, byla to láska na první pohled. Vždy jsem si přála pomoci lidem objevit krásu volnosti pohybu, ale nedostávalo se mi odpovědí na otázky: jak?. S Iyengarem odpovědi přicházejí, a s nimi další otázky. A to je to co mě na tom baví. Hloubka, preciznost, nacházení, okouzlení, láska k tělu a k životu

   

Lektoři ve výcviku Iyengar jógy (s certifikátem z jiného stylu jógy):

Lektoři ve výcviku Iyengar jógy (zatím bez certifikace):

 

Alexandra Mirkes


Lekce: CZ/EN

Moje cesta k Iyengar józe a ásanové praxi začala na Sibiři se silným a vynikajícím učitelem. Teď pokračuje dál s úžasným týmem učitelů v Praze. K této cestě se připojily dýchání a zpěv súter, zatímco filozofie mě vede kupředu a pomáhá mi v každodenním životě manažerky. A teď - nový směr: vyučovací praxe. Kéž rozkvétá..

 

Edyta Tabor 

Edyta Tabor


Lekce: CZ

Praktikování Iyengar jógy poskytuje rovnováhu mezi myslí a fyzickým tělem. Pomůže Vám budovat tělesnou sílu a najít klid i v extrémně náročném dni. V Iyengar józe na sobě můžete zapracovat (náročným) fyzickým cvičením a užívat si pocity štěstí.

Honza Glas Iyengar jóga Iyengar Yoga Institut Praha 

Honza Glas


Lekce: CZ/EN

Byla to náhoda. Před více než deseti lety mě v práci začala bolet záda a kolegyně mě hecla: "Pojď na jógu". A dál to možná znáte také. Formování těla do pozic a řízení dechu se zvolna rozšířilo i mimo podložku do vztahu k okolí i sobě samému. Jóga mi pomohla dostat se do fyzické, duševní i pracovní kondice a teď nastal čas to vrátit. Vracením je pro mne to, že mohu zkušenosti nabyté lety vedené i vlastní praxe předat zase dál. A přidat svůj kousek zkušeností k tisíciletému dílu - józe. Jo, a záda sice stále občas cítím, ale "bolívají" úplně jinak.

 

 Jindřiška Zezulová Iyengar Yoga Teacher in Training

Jindřiška Zezulová
Lekce: CZ


K iyengar józe jsem našla cestu náhodou během svých pokusů najít pro sebe „to nejlepší“ z mnoha různých stylů jógy. Už po první lekci jsem však věděla, že nechci zkoušet cesty další, ale naopak – jít co nejdál právě po této. U iyengar jógy mi vyhovují propracované sekvence, důraz na precizní provedení jednotlivých ásán a možnost experimentovat s různými pomůckami, díky čemuž může s iyengar jógou začít opravdu každý a v každém věku. Propojení iyengar jógy do mého každodenního života nejen po stránce fyzické, ale i duševní je pro mě tím největším benefitem a radostí zároveň a já se jich nehodlám vzdát.

 Jitka Conová

Jitka Cenkr


Lekce: CZ


Vždycky jsem si myslela, že jóga je pouze o protahování a posilování svalu. Díky Iyengar józe jsem pochopila, že je to velmi propracovany systém, včetne sebepoznání, sebekázne, vytrvalosti a zároven dar a cesta na cely život. Čím víc se Iyengar józe učím, tím krásnejší mi život prijde.

 

Julie Kubrychtová


Lekce: CZ

 

Lucie Tylšarová Iyengar jóga 

Lucie Tylšarová


Lekce: CZ

Iyengar jógu praktikuji čtvrtým rokem. Nejdříve jsem jí zkusila ze zvědavosti. Pak mě díky preciznosti a pravidelné praxi dostala. Vím, že vstupem tohoto stylu do mého života, u mě začala velká transformace, která občas bolí. Za to se mi do života vrací energie, radost a chuť učit se nové věci, nejen o sobě.

 

 

Tetiana Kostiuchenko


Lekce: CZ/RU

K józe jsem se dostala díky svému pedagogickému vzdělání, v rámci sociální pedagogiky jsem hledala v učení dětí hlubší inspiraci. Zejména jak zaujmout jejich pozornost a naučit je se koncentrovat. Takže jsem brala jógu spíše jako metodologický nástroj :) Hledání správných pozic v józe, technik dýchání a meditace ve mně probudily zájem se učit jógu také. Prošla jsem učitelským kursem Cvičitel jógy II třidy, Jóga terapie, Jóga pro těhotné. Začala jsem také učit, ale stále mi chyběly patřičné znalosti, jak praktikovat jógu v praxi nejlépe. Po vyzkoušení různých stylů jógy jsem se naprosto zamilovala do Iyengar jógy a rozhodla jsem vystudovat učitelský kurz. Po prvním ročníku se puzzle pomalu začalo skládat :), ale podle mého názoru se nejdůležitější transformace začaly dít uvnitř, neuvěřitelné přesměrování pozornosti dovnitř sebe samé. Těším se na společnou praxi, Táňa.

 

Certifikovaná lektorka Gravid jógy:

 Vendula Hávová

Vendula Hávová 


Lekce: CZ
Kdy: Středa 11:00 - 12:00

Mé první setkání s jogou proběhlo někdy koncem osmdesátých nebo začátkem devadesátých let (koncem
docházky na ZŠ nebo počátkem střední) minulého století :-)) Tak jako dnes, to bylo ve Vodičkové ulici. Zaujala mě
tu vývěsná tabule, kde byla v krkolomných pozicích nafocená paní ve „slušivém trikotu“. Do dneška si pamatuji, jak
jsem si říkala, že tohle bych NIKDY nedokázala a NIKDY to dělat NEBUDU. Už tenkrát jsem znala, že se tomu říká
jóga, ale ještě jsem neznala přísloví: NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY ... :-))
Za nějakých 15 let se mi toto pořekadlo vrátilo a já se s úctou a ráda ocitla na nekonečné cestě jógy, která
se stala každodenní součástí a životním stylem celé naší rodiny. Jóga není jen o cvičení, je o všem okolo nás i v
nás. Jsem vděčná za to, že toto NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY... u mě zafungovalo a mám možnost díky józe jít tou
správnou cestou v souladu s přírodou ve prospěch můj i mého okolí.

Těhotentsví je speciálním obdobím v životě každé ženy - jedna z jeho nejhezčích etap. Současně to
nebývá období jednoduché. Tělo i mysl nastávající maminky se při něm mění. Objevují se stavy (fyzické i
psychické), bolesti a starosti, které mohou krásu tohoto období narušit a žena si s nimi neví rady.
Gravid jóga je vhodnou volbou pro těhotné ženy, jak najít svůj vnitřní klid, odstanit nejen nejistotu, pochyby
ale i případné tělesné bolesti a připřavit mysl i tělo na příchod vytouženého potomka.
Mé lekce jógy pro těhotné vycházejí z hatha jógy, která je zaměřená na harmonizaci - spojení těla a mysli.
Nastávající maminky vedu k uvědomění si sama sebe ve spojení s přírodou a naladění se na miminko a jeho
příchod na svět.

Lekce jsou vedené nenáročnou cestou, jelikož gravid jóga tak jako jiné druhy jógy nejsou v žádném
případě výkonnostní cvičení. Jedná se o soubor technik, jak se naučit bezbolestně pracovat s tělem nejen v
těhoteství, ale i v čase po porodu.

Jóga pro těhotné přináší ženám uvolnění, relaxaci, ale také kondici a rovnováhu - sebedůvěru.
Základem je pranayáma (dechové a uvolňovací techniky) a asány (tělesné pozice) zaměřené na posílení
hlubokého stabilizačního systému a uvolnění přetěžovaných partií.

Certifikovaná lektorka Dětské jógy:

Lucie Tylšarová 

Lucie Tylšarová

Lekce: CZ
Kdy: Pondělí 16:30 - 17:30

Iyengar józe se věnuji pravidelně a tento druh jógy jsem si zamilovala. Mým snem je věnovat se dětem, a tak jsem si při první příležitosti udělala kurz dětské jógy. Hodiny jsou vedené formou příběhu a her, do kterých lektor zapojuje jednotlivé asány. Děti se mohou těšit na cesty kolem světa, na procházky v lese a nebo na pohodu u moře. Těším se vás...